I nie kupię Bitcoin’a, póki jest wyceniony na ponad 20 tys. dolarów – Jim Cramer

Bitcoin przyciągnął w ostatnich miesiącach wiele rodzajów inwestorów, w tym inwestorów i instytucje o wysokiej wartości dodanej. Wśród tych inwestorów jest Jim Cramer, który jest gospodarzem CNBC’s Mad Money. Cramer powiedział, że nadal “bawi się pieniędzmi domu” po wyprzedaniu niektórych swoich kryptosów przed ostatnim krachem cenowym.

Podczas rozmowy z TheStreet, Cramer powiedział, że nadal wierzy w Bitcoin pomimo korekty ceny o 10.000 dolarów w ciągu ostatnich trzech dni. Ale szybko dodał, że jest mało prawdopodobne, aby nabyć więcej Bitcoinów, chyba że cena spadnie poniżej 20.000 dolarów jeszcze raz. Skomentował to:

“Moim celem było wydostanie mojej kasy, żebym nie musiał się nad tym zastanawiać. Jeśli wróci poniżej $20,000, jestem kupującym ponownie. Ale wyciągnąłem swój koszt i gram z pieniędzmi domu. To nie różni się niczym od zupełnie nieregularnych akcji.”

Popularny gospodarz CNBC potwierdził, że “sprzedał wystarczająco dużo Bitcoinów” w ostatnim tygodniu, by pokryć swój początkowy udział w aktywach kryptońskich. Cramer rzekomo nabył swojego pierwszego Bitcoina w połowie grudnia, kiedy cena zawisła na 17.000 dolarów, określając go wtedy jako “przyzwoity poziom”.

Cena Bitcoina straciła ponad 23% w ciągu kilku dni, po tym jak 8 stycznia osiągnęła rekordowy poziom ponad 42 000 dolarów. W momencie pisania, jest to obrót pomiędzy 33,500 dolarów a 34,500 dolarów.